Termoviziniai tyrimai

Dėmesio, nauja paslauga- termoviziniai tyrimai!
 
Dažniausiai užduodami klausimai Spausdinti El. paštas

Saulės kolektoriai 

Ar man verta investuoti į saulės kolektorių sistemos įrengimą savo namuose?

 

Tai visų pirma priklauso nuo vandens šildymui naudojamo kuro ir žmonių, gyvenančių Jūsų namuose skaičiaus. Jei gyventojų yra du ar daugiau, ir jei vandens šildymui naudojate elektrą ar dujas, Jūsų investicija grįš su kaupu. Tačiau reikia nepamiršti, kad saulės kolektorius nėra alternatyva kitokiam šildymui. Tai yra galingas Jūsų turimos sistemos efektyvinimo įrankis. Teisingai suprojektuota sistema per metus pagamina apie 60 % reikalingo karšto vandens. 

 

Per kiek laiko atsiperka investicija į saulės kolektoriaus sistemą?

 

Vidutiniškai keturių asmenų šeimai įrengta saulės kolektoriaus sistema atsiperka per 4-5 metus. Ironiška yra tai, kad ar Jūs turite saulės kolektorių, ar ne, vistiek už jį mokėsite 4 ar 6 metus. Taigi verta jį statytis dabar, o po kokių 5 metų turėti savo nemokamą saulės sistemą, kuri jau duos tikrą ekonomiją. Kas žino, kokios po penkių metų bus kuro kainos...?

 

Ar saulės kolektorius gali sukelti gaisrą karštą, saulėtą dieną?

 

Ne. Saulės kolektorius surinktas iš nedegių ir karščiui atsparių medžiagų (nerūdijantis plienas, aliuminis, stiklas). Netgi esant išjungtam cirkuliaciniam siurbliui (stagnacija), sistema neužsidegs. Teisingai įrengta, veikianti sistema turi temperatūrinį vožtuvą, kuris atsidaro sistemai pasiekus 99°C temperatūrą.

 

O kaip jis dirba žiemą, esant neigiamai temperatūrai, ar debesuotą ir lietingą dieną?

 

Saulės kolektoriai taip suprojektuoti, kad gali dirbti net prie -30°C šalčio. Tiesa, tokiomis atšiauriomis sąlygomis jų efektyvumas gerokai mažesnis. Debesuotą ar lietingą dieną jis irgi veikia, aišku jo našumas mažesnis. Bet tam yra papildomas vandens pašildymas. Ir Jūs nepajusite jokių trikdžių karšto vandens tiekimo sistemoje. Kad kolektorius pilnai aprūpintu Jus šiltu vandeniu, jam reikia vidutiniškai 4 val. tiesioginių saulės spindulių per parą. Realiai saulės kolektorių nauda ypač akivaizdi nuo kovo iki lapkričio, jei orai neblogi, ir iki gruodžio.

 

Kokia saulės kolektoriaus priežiūra ir remontas?

 

Esant normalioms sąlygoms, sistemai nereikia jokios priežiūros. Dėl kolbų formos lietaus vanduo ir vėjas jas išvalo. Sudužus kolbai, ją reikėtų nedelsiant pakeisti. Tai yra nebrangus ir paprastas darbas. Saulės energijos kolektoriai gali veikti ir su keliomis neveikiančiomis kolbomis. Tačiau, tokiu atveju, sumažėja sistemos efektyvumas.

 

Ar saulės kolektoriai yra labai pastebimi ant stogo?

 

Kolektorius, montuojamas ant stogo, turėtų gana gerai derėti prie stogo dizaino. Saulės energijos kolektoriai yra ploni ir gali būti įleidžiami į stogo konstrukciją. Iš tolo jie atrodo kaip stoglangiai.

 

Kaip turi būti sumontuotas saulės kolektorius?

 

Saulės kolektoriai montuojami taip, kad saulė į juos šviestų 90° kampu. Rekomenduojamas įrenginių pasvirimo kampas maždaug 45°, kryptis- pietų.

 

Šilumos siurbliai

Kaip veikia šilumos siurblys?

 

Šilumos siurblys veikia tuo pačiu principu, kaip ir paprastas buitinis šaldytuvas, tik atvirkštine tvarka. Šaldytuvas paima šiluma iš savo vidaus ir ją atiduoda aplinkai. Gi šilumos siurblys šilumą kolektoriaus pagalba surenka iš aplinkos ir ją atiduoda namo vidui (šildymo sistemai). 

 

Ar šilumos siurblys pajėgus aprūpinti namą šiluma ištisus metus?

 

Mūsų klimatinėmis sąlygomis naudingiausia, kad šilumos siurblys padengtų 90-95% viso šilumos poreikio. Likusius 5-10% šilumos poreikio padengs elektrinis šildytuvas (sumontuotas pačiame siurblyje). Žinoma, siurblys gali padengti 100% šilumos poreikio, tačiau tuomet reikalinga montuoti didesnės galios šilumos siurblį, įrengti didesnį plotą užimantį kolektorių. Nelabai šaltomis dienomis jis dažnai išsijunginės ir stovės be darbo. Ekonomiškai geresnis variantas, kai siurblys įmanomai didesnį laiką dirba pilna galia. O esant dideliems šalčiams, trūkstamus  5-10%  šilumos pagamina elektrinis šildytuvas.

 

Ar didelio reikia sklypo kolektoriaus paklojimui?

 

Tai priklauso nuo siurblio galios ir dirvožemio. Vidutiniškai vienam kilovatui siurblio galingumo,  reikia 30 m2 žemės ploto. O pavyzdžiui drėgno molingo dirvožemio energijos emisija yra geresnė už sauso smėlėto. Tai reiškia, kad į molį reikės kloti mažesnį kolektorių. Neturint reikalingo žemės ploto kolektoriui kloti, galima rinktis vertikalųjį kolektorių, bet tuomet jo savikaina ženkliai išauga, nes reikia daryti brangiai kainuojantį grežinį.

 

Kiek tarnauja šilumos siurblys?

 

Dauguma šilumos siurblių be sutrikimų veikia virš 25 metų. Vidutinė šilumos siurblio eksploatacijos normaliomis sąlygomis trukmė yra apie 20 metų.

 

Ar gerai derinasi šildymo šilumos siurbliu ir saulės kolektoriaus sistemos?

 

Papildomos saulės įrangos sumontavimas yra idealus variantas, nes sistemos ekonomiškumas žymiai padidėja.

 

Ar daug vietos užima pats šilumos siurblys?

 

Įranga montuojama pastato viduje, nešaltoje patalpoje. Dėl nedidelių gabaritų (buitinio šaldytuvo dydis) ir labai tylaus bei pilnai automatizuoto veikimo, siurblį galima montuoti ir pagalbinėse patalpose.